Ana Sayfa
Konut Kredisi
Taşıt Kredisi
İhtiyaç Kredisi
Banka Kredileri
Kredi Kampanyaları
Kredi Hesaplama Araçları
3D Secure Nedir, Nasıl Kullanılır?

3D Secure Nedir?

 

3D Secure uygulaması kısaca; Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği güvenli internet alışverişi çözümleri olarak tanımlanabilir. Internette kredi kartlarınızla güvenli alışveriş yapabilmeniz amacıyla hayata geçirilmiş olan 3D Secure uygulaması ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Bu bağlamda "Verified by Visa®" ve "MasterCard® SecureCode®" logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altında bulunmaktadır.

Çalıntı ve / veya kayıp kart durumlarında; kredi kartı bilgilerinizin sizden farklı bir şahıs eline geçmesi durumunda internet üzerinden sizden habersiz olarak işlem yapılabilir. "Verified by Visa®" ve "MasterCard® SecureCode®" internet üzerinden yapılan alışverişlerde şifre girerek güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan hizmetlerdir. Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında ödeme şifresi sorularak kart sahibinin kimliği doğrulanabilmekte ve yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

 

3D Secure Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 

Kredi kartınızı 3D Secure güvenli internet alışverişi uygulamasına açtırabilmeniz ve mobil telefonunuza gelecek olan size özel şifre mesajıyla bu hizmeti kullanabilmeniz için;

  • Bankacılık sisteminde mobil telefon numarası tanımlı olmayan müşterilerin en yakın banka şubelerine başvurması,
  • Bankacılık sisteminde mobil telefon numarası tanımlı olan ancak 3D Secure işlem yapamayan müşterilerin telefondan Müşteri Hizmetlerini araması gereklidir.

    3D Secure SMS’ inin farklı bir mobil telefon numarasına gelmesini talep eden müşterilerin ise;
    a. SMS’ in ulaşması istenen telefon; bankacılık sisteminde tanımlı ise Müşteri Hizmetleri Merkezini araması,
    b. SMS’ in ulaşması istenen mobil telefon numarası bankacılık sisteminde tanımlı değilse en yakın şubeye başvurması gereklidir.
Sıkça Sorulan Sorular
bilgi bankası
banka kredileri, kredi kartları ve birçok konuda bilgi sahibi olun.